Гільдія антикварів України

RSS UA RU

Корпоративна iнформацiя

28.08.2012

Виставка Матвія Вайсберга «СТІНА»

Матвей Вайсберг
На виставці буде представлено живописні роботи Матвія Вайсберга, написані ним за останній рік. Смисловим центром експозиції є серія з 32-х полотен, що входять до циклу «Сцени із Танаху». Цикл створено за знаменитою граверною серією біблійних ілюстрацій Ганса Гольбейна (Молодшого), одного з найяскравіших представників німецького ренесансу

Цьогорічна серія М. Вайсберга стала завершальною в масштабному проекті, який митець розпочав чотири роки тому. Окрім «Сцен із Танаху» на виставці будуть експонуватися такі масштабні твори як «Стіна плачу», «Яффська брама вночі» та «Розп’яття».

«Якось, перебуваючи в Ізраїлі, - говорить художник, -  я поїхав до віддаленого монастиря, який знаходиться десь посеред пустелі, і зрозумів, що саме у цьому  мінімалістичному пейзажі й міг відбутися великий світоглядний злам  — перехід до монотеїзму, властивому нашій цивілізації.  Що ж стосується Єрусалиму, то тут мимоволі стаєш містиком».

 

Матвій Вайсберг Народився 1958 року у Києві. Закінчив РХСШ ім. Т. Г. Шевченка та Київський поліграфічний інститут, відділення книжкової графіки. Член ВТСХ «БЖ-АРТ». Автор ілюстрацій до творів Шолом-Алейхема, Е. Багрицького, Г. Кановича, Х. Ортеґи-і-Ґассета («Етюди про Іспанію»), К. Г. Юнга («Спогади. Сновидіння. Роздуми»), С. К’єркегора («Страх і трепет»), Ф. М. Достоєвського («Біси»). З 1989 р. учасник численних виставок в Україні та за кордоном. З 1990 р. провів понад 15 персональних виставок. З ім’ям М. Вайсберга пов’язують становлення художнього напрямку «київський ар’єргард». Роботи зберігаються у Київському національному музеї російського мистецтва, Запорізькому обласному художньому музеї, «Gaon Jewish Museum» (Вільнюс, Литва), приватних зібраннях США, Ізраїлю, Греції, Великобританії, Швеції, ПАР, Австрії, Чехії, Грузії, Канади, Японії, Турції, Італії, Польщі, Нідерландів, Франції, Німеччини, Росії, України та ін.

 

 

 

Відкриття  виставки — 13 вересня о 19:00 за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 6.

Серед гостей — відомі колекціонери, політики, бізнесмени, діячі культури та митці.

Акредитація журналістів: до 13 вересня до 14:00

за тел.: (044) 279 09 03; (067) 220 30 17 та e-mail: dykat@ukr.net

При акредитації представники преси отримують каталог виставки