Гільдія антикварів України

RSS UA RU

Подiї

11.02.2010

"Фольк-відлуння" у галереї "Дукат"

Київська галерея «Дукат» (вул. Грушевського, 4) презентує мистецький проект «ФОЛЬК-ВІДЛУННЯ»

Проект «Фольк-Відлуння» — це спроба поєднати в одному експозиційному просторі, здавалось би, речі непоєднувані... Роботи знаних народних майстрів Марії Примаченко, Григорія Ксьонза, Надії Білокінь та Марії Галушко будуть представлені в «Дукаті» поряд із творами митців сучасного мистецтва — художників, чиї імена вже теж встигли стати знаковими для українського арт-простору: Ольги Рапай, Нелі та Іллі Ісупових, Олени Придувалової, Івана Семесюка, Леоніда Берната, Катерини Касьяненко, Романа Романишина та ін.

Зухвала, на перший погляд, ідея спровокувати віртуальний діалог між полотнами різного часу та традицій не нова і зрештою має під собою серйозне підґрунтя. Адже ще на початку ХХ століття художній арсенал украй виразних в емоційному плані народних картин та ікон був взятий на озброєння професійними художниками. Чистота та неудавана щирість, експресія та емоційність народної ікони чи провінційного портрету надовго стали орієнтирами для нових течій в мистецтві, певною мірою вплинули і на становлення авангарду. Однак і саме народне мистецтво зазнало низку видозмін.

Тож нова виставка у галереї «Дукат» — це радше прагнення прослідкувати, як в результаті надзвичайного поєднання конкретного та фантазійного, традиційно-канонічного та несвідомого народжується авторська інтерпретація сюжетів та образів, що сягають своїми коренями фольклорної культури.

Запрошуємо і Вас до цієї захоплюючої мистецької подорожі крізь століття!